boca-juniors-river-plate
Detalj s 202. Superclasica Boce i Rivera na La Bomboneri (FOTO: sfgate.com)

U noći s nedjelje na ponedjeljak u Buenos Airesu na legendarnoj La Bomboneri odigran je 202. argentinski Superclasico između Boce Juniors i River Platea. Nogometni klasik odigran je u sklopu 10. kola argentinskog Torneo Final, a završio je slavljem River Platea s 2:1.

Nakon prvog dijela bez golova, sve zanimljivo dogodilo se u nastavku dvoboja. Mreže su mirovale do 58. minute kad Manuel Lanzini u kaznenom prostoru lijepo prima loptu i spretno prebacuje golmana za 0:1.

Deset minuta trajala je radost gostiju, a onda u 68. minuti legendarni 35-godišnji veznjak Boce Juan Roman Riquelme izvodi pravu malu majstoriju i iz odlično izvedenog slobodnog udarca vraća stvari na početak. Uz ovacije prepunih tribina, dakako.

Međutim, četiri minute prije kraja Lanzini izvodi udarac iz kuta za River Plate, a u skoku je najviši Jose Ramiro Funes Mori koji glavom šalje loptu u nebranjeni kut Bocina gola i ušutkava La Bomboneru.

Domaći igrači pokušali su do kraja stići do izjednačenja, ali bilo je premalo vremena. River je tako stigao do 67. pobjede u međusobnim dvobojima, dok je Boca nešto uspješnija sa 73 pobjede, a 62 utakmice završile su neodlučeno.

Nakon 10. kola Torneo Final River Plate dijeli drugo mjesto sa 17 bodova, dok je Boca Juniors na 12. poziciji s 12 osvojenih bodova.

Kako je to izgledalo sinoć na Bomboneri, pogledajte u videu.